Американець на розпродажі купив картину за 30 доларів. Виявилося, що це раніше невідома робота Альбрехта Дюрера вартістю $50 мільйонів
17:05 22.11.2021
473

2016 року на розпродажі архітектора Жан-Поля Карлхіана з міста Конкорд американець придбав невідому роботу німецького живописця Альбрехта Дюрера за $30. Зараз вона виставлена ​​у галереї Agnews у Лондоні та її вартість оцінюється у $50 мільйонів. Про це повідомляє The Art Newspaper.

Імовірно, картина була написана 1503 року. Проте сім'я архітектора, в якій робота зберігалася з 1919 року, вважала, що це репродукція, тож і погодилася продати за такі гроші.

У 2019 році роботу Дюрера дізнався акціонер Agnews Кліфорд Шорер. "Це або найбільша підробка, яку я коли-небудь бачив, або шедевр", - сказав експерт. Шореру запропонували придбати роботу за $500, проте він порадив власнику не поспішати з оцінкою роботи.

Куратор Галереї Альбертіна у Відні Крістоф Мецгер та колишній охоронець відділу гравюр та малюнків Британського музею Джулія Бартрум визнали роботу справжньою. На їхню думку, цей твір Дюрер написав під час роботи над картиною «Богородиця з Ісусом серед тварин» (1503).

Після експертизи неназваний власник уже визнаної роботи Дюрера отримав $100 тисяч авансу. Повну виплату він отримає після продажу картини. Дата аукціону не повідомляється, проте до 30 січня 2022 року картина виставлятиметься у Лондоні та Нью-Йорку.

Автор: Владислава Соломко
Читайте також