Три українські фільми покажуть на Венеційському фестивалі
17:00 26.07.2021
256

Україна на Венеційському фестивалі представить три фільми. Венеційський кінофестиваль є одним із найстаріших та найпрестижніших кінофестивалів світу. Інформація про це міститься на сайті фестивалю. 

Фільм Валентина Васяновича «Відблиск» представлений у основній програмі. Стрічка Олега Сенцова «Носоріг», а також фільм Петера Керекеша «Цензорка» будуть показані в програмі «Горизонти».

Історія фільму "Носоріг" Олега Сенцова заснована на реальних подіях 90-х в Україні. 

Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

Стрічка "Цензорка" Петера Керекеша спільного виробництва Словаччини, Чехії та України розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув'язнення в одній із виправних установ Одеси.

Режисер розповідав, що у своєму попередньому фільму «Атлантида» він руйнував усе навколо героїв, а у «Відблиску» — руйнував душу героя.

«Випалили і зруйнували душу героя, вихопили його з мирного міста, кинули у полон і потім повернули назад. Дивилися, спостерігали за ним, чи зможе він адаптуватися і повернутися до мирного життя, знайти в ньому сенс», — сказав Васянович в інтерв'ю «Суспільному. Культура»

У 2019 році перемогу у конкурсі "Горизонти" здобув український фільм "Атлантида" Валентина Васяновича, у 2020 році стрічка Наталі Ворожбит "Погані дороги" отримала нагороду Verona Film Club Award у паралельній програмі Венеційського кінофестивалю "Тиждень критики".

78-й Венеційський кінофестиваль відбудеться з 1 до 11 вересня 2021 року.

 

 

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також