Купівельна спроможність українців впала на 30%
17:01 18.08.2021
261

Купівельна спроможність в Україні за 30 років незалежності скоротилася на 30%, незважаючи на зростання середньої зарплати, і залишається невисокою порівняно з іншими пострадянськими країнами.


Про це повідомив директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін в ході презентації дослідження "30 років незалежності України: економічні підсумки", передає Уніан.

"Купівельна спроможність - це дуже важливий показник, який, в тому числі визначає розмір споживчого ринку. Відсутність дієвих економічних реформ призвело до того, що купівельна спроможність в Україні залишається невисокою порівняно з колишніми країнами СРСР. За період з 1990 по 2021 рік середньомісячна зарплата в Україні зросла з 118 дол. до 500 дол. Але купівельна спроможність впала на 30% ", - розповів експерт.


За словами Амеліна, критерієм купівельної спроможності є не сума, яку людина отримує, а скільки на суму зарплати людина може купити.

"Таким критерієм ми взяли м'ясо. Для порівняння, з сьогоднішньої середньою зарплатою в Росії можна купити 106 кг м'яса, в Білорусі - 90 кг, в Казахстані - 96 кг, Естонії - 155 кг, Литві - 221 кг, в Україні - 86 кг" , - повідомив експерт.


Також він розповів, що за 30 років населення країни скоротилося на 27% - з 52 до 37 млн. Середня тривалість життя в Україні становить 71 рік.


"Ми ростемо, але відстаємо від інших країн колишнього радянського табору. І тут критеріями є якість життя, медицини, рівень доходів, тому що рівень доходів безпосередньо впливає на якість харчування, спосіб життя і можливість дозволяти собі якісну медицину", - зазначив Амелін.

Згідно з даними дослідження, за індексом щастя Україна займає 110 місце, тоді як Чехія - 18 місце, Польща - 44, Латвія - 51. Причиною такого становища, за словами експерта, є низький рівень доходів населення, низька тривалість здорового життя, слабкий стан здоров'я.

 

 

Автор: Анна Макарчук
Читайте також