Міністри закордонних справ країн НАТО проводять зустріч у Берліні
21:00 14.05.2022
253

На запрошення міністра закордонних справ ФРН Анналени Бербок і генерального секретаря НАТО сьогодні у Берліні відбулась неформальна зустріч глав МЗС країн Північноатлантичного альянсу, - про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на речницю німецького МЗС Андреа Зассе.

«У центрі уваги зустрічі – загарбницька війна росії проти України та її наслідки, наприклад, для енергетичної та продовольчої безпеки», – зазначила дипломат.

Серед інших тем – роль Китаю та ситуація в Індо-Тихоокеанському регіоні, Афганістані, Африці та на Близькому Сході, а також спільна боротьба з кліматичною кризою, пандемією коронавірусу та її наслідками.

Завтра Міністри обговорять перспективу вступу до Альянсу Фінляндії та Швеції, для чого на перший вечір зустрічі запрошено представників цих країн – Анн Лінде та Пекка Хаавісто.

За словами Зассе, такий неформальний формат відбувається вперше. У Берліні також плануються «дуже маленькі, конфіденційні формати, які сприяють прямому обміну та відкритій, прямій дискусії». Неформальний формат також має на меті свідоме посилення політичного виміру НАТО та політичних консультацій всередині Альянсу, зазначають у німецькому МЗС.

Тим часом з Брюсселя повідомили, що через те, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг захворів на коронавірус, у Берліні його замінив заступник Мірча Джоане.

 

 

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також