Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) сьогодні проводить термінову нараду країн-споживачів, щоб обговорити новий випуск нафти зі стратегічних резервів, а також план США з випуску великих запасів, починаючи з травня, для стримування різкого зростання цін на нафту, -про це зазначено у посиланні Reuters.
Як зазначається, великі споживачі шукають способи послабити вплив світових цін на нафту, які зросли цьогоріч на понад 30%, а також на їхню економіку після того, як група провідних виробників ОПЕК+ дотримувалася планів збільшити поставки у травні на 432 тисячі барелів на добу.
За прогнозами МЕА, очікується, що західні санкції проти росії призведуть до втрати близько 3 мільйонів барелів російської нафти на добу в квітні.
Аби заповнити дефіцит, президент США Джо Байден розпорядився випускати щоденно мільйон барелів нафти з національних стратегічних нафтових запасів, аби контролювати ціни на енергоносії для споживачів США.
Країни-члени МЕА на зустрічі обговорять подальший екстрений випуск нафти після їхньої угоди від 1 березня про випуск близько 60 мільйонів барелів.
Декілька представників Азіатсько-Тихоокеанського регіону заявили, що підтримають ініціативи МЕА.
Міністр промисловості Японії Коїті Хагіуда заявив, що Токіо діятиме належним чином у зв'язку з випуском запасів нафти, уважно спостерігаючи за глобальними подіями.
«Невідомо, чи буде випуск зроблений тільки США, чи Сполучені Штати зроблять пропозицію на засіданні МЕА. У будь-якому разі ми хотіли б діяти адекватно, стежачи за міжнародною обстановкою», - заявив він на пресконференції.
Минулого тижня міністерство торгівлі, промисловості та енергетики Південної Кореї заявило, що планує підтримувати додаткове міжнародне співробітництво в галузі нафти і газу і вже зобов'язалося випустити 4,42 мільйона барелів в угоді від 1 березня.
Речниця міністра енергетики Новій Зеландії Меган Вудс в електронному листі повідомила про наявність резервів, які можна вивільнити, якщо буде потрібно. За її словами, країна вже випустила 369 тисяч барелів нафти в межах колективного випуску МЕА, узгодженого 1 березня.
Згідно з березневою угодою, Австралія зобов'язалася вивільнити повні 1,7 млн барелів, які вона зберігає у своїх надзвичайних запасах у стратегічних резервах США.