На Вінниччині 33 підприємці отримають кошти з обласного бюджету для реалізації своїх бізнес-планів
19:34 21.09.2021
396

Кошти з обласного бюджету на реалізацію бізнес-планів отримають 33 підприємці-початківці. Вони стали переможцями обласного конкурсу стартапів, який діє у рамках  виконання заходів Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2021-2027 роки. Із обласного бюджету на реалізацію бізнес-планів спрямують понад 2,2 млн грн. 

Цьогоріч на конкурс надійшло 117 онлайн-заявок. До уваги членів комісії було запропоновано 62 бізнес-плани, із яких заслухали 60 презентацій, оскільки 2 бізнес-ідеї не були представлені учасниками під час проведення конкурсу.

Серед бізнес-ідей, представлених комісії – створення креативної майстерні з моделювання та пошиття декоративних товарів із екоматеріалів; навчання карвінгу – фігурній нарізці із фруктів та овочів; створення сімейної молочної ферми; розширення та вдосконалення процесу вирощування саджанців рослин; переробка продуктів бджільництва, виготовлення медових стіків.

Завдяки фінансовій підтримці з обласного бюджету власну справу започаткують 21 підприємець-початківець та розширять наявний бізнес – 12, що також дозволить створити в області 55 нових робочих місць.

Критеріями оцінки бІзнес-планів були: фінансово-економічне обґрунтування ідеї проєкту та бізнес-плану; обсяг прибутку та рентабельність виробництва; кількість робочих місць, які планується створити; рівень середньомісячної заробітної плати; обсяг надходжень до бюджету від сплати податків, зборів; строк окупності проєкту.

Розмір фінансової підтримки бізнес-проєктів розподілено на три категорії:

– до 50 тис. грн – реалізація бізнес-планів у різних сферах діяльності незалежно від  місцезнаходження;

– до 80 тис. грн – реалізація  бізнес-планів яких передбачається у різних сферах діяльності виключно у сільській місцевості;

– до 100 тис. грн – реалізація  бізнес-планів передбачає співфінансування у розмірі не менше 30% від суми гранту.
 

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також