На Вінниччині відбулось відкриття Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник / The best artist – 2021»
21:05 14.08.2021
356

10 серпня у Вінниці  на площі Тараса Шевченка урочисто дано старт V-го ювілейного Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник / The best artist – 2021». Мистецький форум щороку збирає талановитих художників з усього світу, щоб відтворити на полотнах «золоту провінцію» – Вінницю та Поділля.

Цього року у пленері беруть участь 33 учасники з 4 країн світу – Китаю, Франції, Білорусі та України. Загалом на конкурс надійшло понад 500 заявок від митців з 7 країн світу.

Учасники та гості урочистостей  оплесками  зустріли народного художника України Володимира Козюка, за ініціативи якого вже вп’яте на Вінницькій землі проходить Міжнародний мистецький пленер «Кращий художник / The best artist.

Отже, з 10 по 18 серпня митці працюватимуть на різних локаціях. Невеликими групами вони роз’їдуться по містах, містечках і селах Вінниччини для того, щоб відтворити на своїх полотнах якомога більше історичних пам’яток, визначних об’єктів та подільських краєвидів. Мистецький десант висадиться у Тульчині, Хмільнику, Ольгополі, Бершаді, Шаргороді, Тиврові, Жмеринці та Браїлові. Один день програми художники проведуть у Житомирі. Крім того, під час пленеру відбудуться творчі майстерні, виставки, зокрема свої персональні здобутки презентують одеська художниця Катерина Білетіна, харківський митець Валерій Шматько та відомий український скульптор Влад Волосенко.

Головною особливістю цьогорічного пленеру стане унікальний проєкт: з нагоди 30- річчя Незалежності України найкращі з кращих художників Україні відтворять на своїх полотнах портрети видатних вінничан. Їх кандидатури вже запропонували громади Вінниччини, громадські організації, творчі спілки та установи. Заявки приймали до 5 серпня 2021 року на електронну адресу громадської організації «Кращий художник». Це люди з різних сфер життя, котрі заслужили повагу серед вінничан, сформували позитивне відношення до людей і стали взірцем у розбудові культури, науки та збереженні історії нашого краю. Живописна колекція портретів видатних вінничан стане стимулом для розвиток культурного потенціалу регіону, надасть можливість презентувати кращі зразки художнього мистецтва а також заохотить до творчості художників та долучить до добрих справ лідерів громад.

Фінальним акордом проєкту стане живописна виставка, яка буде презентована у кращих виставкових залах міста Вінниці та області.

Варто нагадати, що торік Міжнародний мистецький пленер «Кращий художник/The best artist – 2020» зібрав у Вінниці 32 художника з різних куточків України, а також іноземних держав. 16 учасників через карантинні обмеження не змогли відвідати пленер, а тому працювали в онлайн у своїх майстернях. Серед них художники з Киргизстану, Узбекистану, Палестини, Іраку, Йорданії, Білорусі, Словенії, Грузії, Кореї, Польщі та Болгарії. У рамках минулорічного пленеру був даний старт загальноукраїнського проєкту «Велике мистецтво – Велике будівництво» від Міністерства культури України. Об’єктами мистецької інтерпретації учасників стали не лише міські пейзажі та визначні історичні місця, але й пам’ятки культурної спадщини. Зокрема, палац Потоцьких у Тульчині, музей фон Мекк у Браїлові, палац Грохольських-Можайського та палац Комарів у Мурованих Курилівцях.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також