Німецький регулятор почав сертифікацію "Північного потоку-2"
17:29 13.09.2021
281

Федеральне мережеве агентство (BNA), що є німецьким регулятором енергетичного ринку, отримало документи на сертифікацію газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє Montelnews.com.

Без сертифікації початок роботи газопроводу на європейському ринку газу неможливо.
Процедура сертифікації може зайняти близько 4 місяців. Однак, після закінчення сертифікації остаточне рішення про запуск газопроводу буде приймати Єврокомісія і можливо інші відомства.


Німецький регулятор нагадав, що якщо Росія порушить правило про те, що транспортувальник і виробник газу повинні бути різними компаніями, це буде вважатися адміністративним правопорушенням.

Газопровід "Північний потік-2" не був звільнений від правила Європейського Союзу, згідно з яким власники трубопроводів повинні відрізнятися від постачальників газу для забезпечення чесної конкуренції. Відповідне рішення прийняв вищий регіональний суд Дюссельдорфа.


Правила ЄС вимагають, щоб компанії, які виробляють, транспортують і розподіляють газ на території Європейського Союзу, були розділені і провели процедуру анбандлінга. Це сприятиме забезпеченню чесної конкуренції на ринку і запобігання перешкод доступу конкурентів до інфраструктури.
Так що "Газпром" повинен розділити компанії, які зараз керують газопроводом.

Автор: Іван Петрик
Читайте також