НСЗУ виплатила 24,3 млн грн медзакладам Вінниччини за лікування лімфоми
19:00 20.09.2021
353

За даними Національного інституту раку, у 2020 році в Україні перебувало на обліку 54760 пацієнтів зі злоякісними захворюваннями лімфатичної та кровотворної системи. З них, понад 30500 - з лімфомами. 

 

Первинними симптомами захворювання є: безболісне збільшення лімфовузлів, нічна пітливість, різка втрата маси тіла, підвищення температури тіла, втомлюваність, кашель. 

 

Як забезпечується безоплатність виявлення  лімфоми?

За наявності симптом необхідно в першу чергу звернутись до свого лікаря, з яким укладено декларацію. Зважаючи на стан здоров’я, вік і схильність до певних захворювань чи ризик спадковості, лікар вчасно призначить необхідні огляди й аналізи. 

 

За електронним направленням сімейного лікаря ці послуги для пацієнта є безоплатними. А для проходження обстеження пацієнт може обрати будь-який медичний заклад, який уклав договір з НСЗУ на надання таких послуг. Як комунальний, так і приватний.  

З 1 квітня 2021 року у Вінницькій області лікарі первинки створили  3336 електронних направлень на консультації до гематологів. З них, з підозрою на лімфоми - 5. Педіатри створили 617 е-направлень на консультації до дитячих гематологів. І з них 1 е-направлення - з підозрою на лімфому.

Яке забезпечується лікування лімфоми?

Лікування пацієнтів з онкологією - в особливому фокусі уваги Національної служби здоров’я України. У Програмі медичних гарантій на 2021 рік на раннє виявлення та лікування онкозахворювань закладено понад 5 млрд грн. Також створено новий пакет - “Лікування та супроводу пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями”. 

Нині три медичних закладів Вінницької області мають договір з НСЗУ на лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворювання у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах. Це  Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М. Пирогова, Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня, Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. академіка О. Ющенка. Ці заклади мають договір з НСЗУ за зазначеним пакетом на суму 36,7  млн грн до кінця року. З 1 квітня цього року медичним закладам за лікування цих пацієнтів НСЗУ вже виплатила  понад 24,3 млн грн за лікування пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворювання.

Всі діагностичні дослідження для пацієнтів з підозрою на онкозахворювання, а також для пацієнтів у ремісії, НСЗУ оплачує закладу за амбулаторним пакетом. В оплату цього пакету закладено кошти на необхідний обсяг медичних послуг, яких потребує пацієнт.  Тариф за пакетом для лікування гематологічних та онкогематологічних захворювань становить понад  54 тис грн. За лікування дітей за цими пакетами НСЗУ платить втричі більше. 

Якщо людині клінічно та морфологічно встановили діагноз, то подальша діагностика вже буде відбуватися в межах пакетів хіміотерапевтичного та радіологічного лікування, або за онкогематологічним пакетом послуг. 

Пацієнт з лімфомою може безоплатно отримати  і хірургічне, і радіологічне лікування. 

Оперативні втручання пацієнтам з онкологією виконуватимуть за пакетом хірургії. 

Загалом безоплатна допомога пацієнту з лімфомою, за Програмою медичних гарантій,  включає:

  • лабораторні та інструментальні дослідження;
  • стаціонаре або амбулаторне лікування;
  • знеболення та ліки з Нацпереліку. 

Важливо також знати, що крім ліків, які передбачені Нацпереліком, пацієнти з онкологією можуть отримати у медичному закладі препарати, що закуповуються централізовано Міністерством охорони здоров’я України за кошти державного бюджету.

Нагадаємо, що Програма медичних гарантій, як і раніше, базується на принципі екстериторіальності. Це означає, що пацієнт має право на допомогу без прив’язки до місця реєстрації чи проживання. За надані медичні послуги заплатить Національна служба здоров’я України тому закладу, який обере пацієнт.  


 

Автор: Ася Пишко
Читайте також