ОБСЄ фіксує трикратне збільшення числа порушень перемир'я на Донбасі
09:08 10.07.2021
264

Головний спостерігач Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Яшар Халіт Чевік повідомив про трикратне збільшення кількості порушень перемир'я на Донбасі. Про це повідомляє прес-служба ОБСЄ.

"Ситуація з безпекою на сході України не покращується і проблеми стають все більш гострими", - заявив він.

Також Чевік зазначив, що порушення режиму припинення вогню, позбавлення, з якими стикаються цивільні особи, і обмеження свободи пересування місії, стали більш серйозними.

"Місія відзначила триразове збільшення кількості порушень режиму припинення вогню. Бойові дії відбувалися в більшій кількості місць уздовж лінії зіткнення і спостерігається помітне зростання використання більш смертоносних і руйнівних видів зброї, а разом з ними і більшої шкоди цивільній інфраструктурі", - підкреслив він.

Чевік звернув увагу, що в період з 21 березня по 6 червня 2021 року СММ зафіксувала 25 жертв серед цивільного населення. Він додав, що майже 75% цих втрат відбулися через хв, боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів.

Він закликав сторони "терміново домогтися прогресу у виконанні зобов'язань, пов'язаних з протимінної діяльністю".

Крім того, головний спостерігач СММ додав, що свобода пересування цивільних жорстко обмежується через лінію зіткнення, і закликав відкрити всі відповідні блокпости, в тому числі нові в Золотому і Щастя.

Автор: Олена Гандзюк
Читайте також