Окупанти готують серйозну провокацію на Запорізькій АЕС – Енергоатом
14:00 29.06.2022
260

росіяни, які тимчасово окупували Запорізьку атомну електростанцію, готують серйозну провокацію на ЗАЕС. Окупанти хочуть звинуватити українських атомників у зберіганні зброї на території станції.

Про це повідомили у Державному підприємстві НАЕК “Енергоатом”.

"Загарбники, які перебувають на ЗАЕС, збираються звинуватити українських атомників у зберіганні зброї на території станції. Задля цього затримали кількох працівників і тортурами вимагають у них зізнання, точніше – оговорення себе, що нібито ще в березні у бетонні чаші охолоджувальних басейнів на ЗАЕС вони скинули якусь зброю: чи то вибухівку, чи то снаряди", – ідеться у повідомленні.

Окупанти наполягають на осушуванні охолоджувальних басейнів – для перевірки його чаш – та зупинці насосів, які подають воду на системи безпеки енергоблоків. Якщо це станеться, то системи безпеки найбільшої в Європі атомної станції залишаться без охолодження, що вже саме по собі є серйозним порушенням та може загрожувати ядерній безпеці. До того ж такі роботи недоцільно проводити у теплу пору року через ризик перегріву та відмови обладнання.

Однак найважливішим є питання контролю дій окупантів, адже під час такої “перевірки” вони можуть накидати у бетонні чаші будь-яку зброю – вибухівку, снаряди тощо.

“А потім звинуватити у цьому працівників ЗАЕС чи її захисників та зробити це формальним приводом для запрошення на станцію МАГАТЕ й представлення цих “фактів”. Та ще й картинку для пропагандистських росЗМІ зробити – як росіяни про безпеку станції піклуються, а український персонал її порушує”, – зауважили у “Енергоатомі”.

У держпідприємстві резюмували, що будь-яка зброя на території ЗАЕС – це зброя росіян, яку вони використовують для вчинення ядерного тероризму та погроз світові новою катастрофою.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також