Радіодиктант національної єдності відбудеться 9 листопада, читатиме Андрухович
14:00 22.10.2021
282

Радіодиктант національної єдності до Дня української писемності та мови відбудеться 9 листопада о 10:00. Текст читатиме письменник Юрій Андрухович - про це повідомляє Державний комітет телебачення і радіомовлення України.

"Держкомтелерадіо закликає громадськість долучитися до Радіодиктанту національної єдності, який традиційно відбудеться 9 листопада, до Дня української писемності та мови. Радіодиктант буде транслюватися о 10:00 на всіх платформах Суспільного мовлення", - ідеться у повідомленні.

У Держкомтелерадіо нагадують, що флешмоб започаткувала команда Українського радіо у 2000 році. І  запевняють, що за останні роки підхід до нього суттєво змінився.

"Радіодиктант національної єдності - це наймасовіший осінній флешмоб, покликаний звернути увагу на українську мову, популяризувати українську мову. Тож навіть якщо ваша професія ніяк не пов’язана з мовознавством, чи навіть якщо ви поки що не опанували українську мову, радіодиктант - теж для вас", - зазначив член правління Суспільного мовлення, відповідальний за платформу радіо, керівник проєкту "Радіодиктант" Дмитро Хоркін.

Флешмоб транслюватиметься на телеканалах та діджитал-платформах Суспільного. Так, спецефір "Суспільної студії" транслюватиметься на загальнонаціональному телеканалі UA:Перший, регіональних суспільних мовниках, ютуб-каналі UA:Перший та на Фейсбук-сторінках: Суспільне мовлення, UA:Перший та регіональних філій Суспільного. І традиційно радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях Українського радіо та Радіо Культура.

"Автором тексту та читцем цьогорічного радіодиктанту буде культовий український письменник Юрій Андрухович. Він уже починає працювати над текстом. Вже зовсім скоро буде оголошено тему. До методичної роботи над Радіодиктантом національної єдності долучиться Лариса Масенко - українська мовознавиця, докторка філологічних наук, професорка кафедри української мови Національного університету "Києво-Могилянська академія" і провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України", - йдеться у повідомленні.

 

 

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також