Вступ-2023: мультитест знову пропонується як альтернатива ЗНО
17:30 06.02.2023
253

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект, що передбачає скасування цього року державної підсумкової атестації та можливість проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) під час вступної компанії 2023 року. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.

«Рада схвалила 8228-1 щодо державної підсумкової атестації та вступної компанії 2023 року. Тільки основу, за - 304. Відміна ДПА, вступ за НМТ. Порядок і предмети НМТ затверджує Кабмін», – йдеться у повідомленні Железняка.

Йдеться про ухвалення ВР за основу зі скороченням терміну підготовки до другого читання урядового проекту закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної компанії 2023 року».

Законопроектом, пропонується доповнити закони України «Про повну загальну середню освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про вищу освіту» положеннями, якими передбачено, що:

  • здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації;
  • у 2023 році прийом на навчання до закладів фахової передвищої освіти та вищої освіти для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра та магістра здійснюється без дотримання вимог вищезазначених законів в особливому порядку, визначеному Міністерством освіти і науки;
  • фінансування заходів з організації та проведення вступних випробувань для здобуття вищої освіти ступеня молодшого бакалавра, бакалавра та магістра здійснюється за рахунок видатків, передбачених у 2023 році бюджетною програмою «Здійснення зовнішнього оцінювання та моніторинг якості освіти Українським центром оцінювання якості освіти та його регіональними підрозділами», та за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.
Автор: Павло Петрушко
Читайте також