ВР призначила нового міністра енергетики України
14:09 29.04.2021
288

Замість Юрія Вітренко, який з учорашнього дня вступив на посаду глави НАК «Нафтогаз», міністром енергетики став Галущенко Герман Валерійович. Його кандидатуру підтримали 305 депутатів.

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що кандидатуру Германа Галущенка запропонували в Офісі президента, - "тому що він був неодноразово учасником робочих нарад щодо ситуації в енергетиці й зарекомендував себе як професійна людина".

Він не надто публічна персона і його не дуже добре знають в політиці.  Спікер Дмитро Разумков назвав його під час призначення "Галушком".

47-річний львів'янин Герман Галущенко за освітою юрист, випускник Львівського університету. Навчався також в Українській академії зовнішньої торгівлі. Він є кандидатом юридичних наук та має звання "Заслужений юрист України". 

З енергетикою його пов'язує два моменти біографії. Посада директора з правового забезпечення НАЕК "Енергоатом" у 2013-2014 роках, а також робота віцепрезидентом "Енергоатому" від травня 2020 року і донині. 

А розпочав свою кар'єру він у львівській прокуратурі. Згодом працював у МЗС, був представником України у комітеті Ради Європи по боротьбі з корупцією та працював на різних посадах в Адміністрації президента - і за часів президенства Леоніда Кучми, і Віктора Ющенка. 

Від 2011-го був у Мін'юсті, після чого вперше і потрапив до "Енергоатому", повідомляє ВВС.

Читайте також