Потрібно зняти з розгляду законопроект 5600, що вбиває український бізнес та середній клас, – «УДАР Віталія Кличка»
11:32 21.10.2021
259

Вже на цьому тижні у Верховній Раді України планується завершити епопею, що триває майже півроку, – ухвалення скандального законопроєкту No5600, який стане зашморгом для українського бізнесу.

В «УДАРі Віталія Кличка» від самого початку оприлюднення даного законопроєкту виступали проти його схвалення у початковому вигляді.

У результаті боротьби та тиску на владу вдалося домогтися, що з тексту законопроєкту до другого читання зникли деякі скандальні норми, що посилювали фіскальний тиск на дрібний та середній бізнес.

Проте Верховна Рада України у відродженому «турборежимі» хочуть ухвалити законопроект у другому читанні за спецпроцедурою, що унеможливлює якісний та продуктивний розгляд правок народних депутатів.

УДАР Віталія Кличка» закликає:

✅зняти з розгляду законопроєкт 5600;

✅повернутися до широкого національного обговорення із залученням профільних асоціацій нового якісного пакету рішень, що дійсно покращить умови ведення бізнесу в країні та стимулюватиме економічний розвиток;

✅напрацювання пакету проектів нормативних актів, які покликані стимулювати та захищати український бізнес.

Експерти «УДАРу Віталія Кличка» неодноразово заявляли, що для зростання економіки потрібно не тиснути на малий і середній бізнес, а створювати реальні сприятливі умови для його розвитку.

Як свідчить світовий досвід, посилення фіскального тиску та збільшення бази оподаткування не призводить до збільшення ВВП країни. А навпаки. Держава має запускати реальні механізми з підтримки та стимулювання бізнесу, а не намагатися «вибивати» додаткові гроші в стилі законопроєкту 5600.

Автор: Анна Бурлака
Читайте також