США пообіцяли збільшити Україні допомогу, але ухилилися від конкретних обіцянок щодо передачі озброєння
16:30 07.05.2021
264

Державний секретар США Ентоні Блінкен пообіцяв збільшити допомогу США для України в області безпеки. Однак представники американської делегації ухилилися від конкретних обіцянок щодо передачі країні озброєння. Про це повідомляєThe Washington Post.

Державний секретар Ентоні Блінкен попередив керівників України в Києві в четвер, що майбутньому країни загрожує двофронтова війна: битва проти російської агресії на її кордоні та боротьба з корупцією всередині України.

Найвищий американський дипломат пообіцяв збільшити допомогу США в безпеці Україні після, як він назвав, "безтурботного та агресивного" нарощування військ вздовж кордону з Україною, і засудив відому корумповану політичну систему Києва після звільнення чиновника з енергетики.

"Україна стикається з двоякими проблемами, - сказав Блінкен журналістам на брифінгу в ЗМІ в столиці. - Агресія ззовні - з боку Росії, і фактично - агресія зсередини - від корупції, олігархів та інших, які ставлять свої інтереси попереду інтересів Український народ ».

"Оскільки 80 000 російських військовослужбовців залишаються на кордоні, послання Блінкена про підтримку Росії є важливим, але адміністрація Байдена повинна буде вирішити, скільки військової допомоги вона готова надати Україні", — сказала Анджела Стент, російський експерт з Джорджтаунського університету.

"Хоча Україна користується рішучою підтримкою американських законодавців, її зв'язок з національними інтересами США слабший, ніж раніше ", - відзначає видання, акцентуючи на тому, що в адміністрації Байдена розглядають конкуренцію США з Китаєм" як найважливішу проблему 21 століття і як область, найбільш заслуговуючу  ресурсів "

Пообіцявши підтримувати Україну, державний секретар США також закликав президента Володимира Зеленського та інших українських офіційних осіб не відкладати антикорупційні заходи, такі як капітальний ремонт судової системи країни, пише видання.

"Цілком очевидно, що необхідно домогтися більшого прогресу в таких питаннях, як корпоративне управління, судова реформа і забезпечення справжньої незалежності антикорупційного бюро", - сказав Блінкен.

 

Читайте також