Саакашвілі оголосив голодування після затримання. Він повернувся в Грузію вперше за вісім років
17:10 02.10.2021
530

Колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі оголосив голодування після затримання на батьківщині.

Омбудсмен Грузії Ніно Ломджарія повідомила, що Саакашвілі вимагає зустрічі з консулом України. За її словами, він не згоден з вироками, винесеними проти нього, і вважає себе політичним в'язнем.

Саакашвілі повернувся з України до Грузії вранці 1 жовтня. У той же день його затримали і відправили до в'язниці в місті Руставі недалеко від Тбілісі.

Як повідомляється на сайті прокуратури країни, проти Саакашвілі завели п'яту кримінальну справу - про незаконний перетин грузинського кордону.

Крім цього, проти Саакашвілі порушено ще чотири справи: про побиття екс-депутата грузинського парламенту Валерія Гелашвілі, про вбивство співробітника Об'єднаного банку Грузії Сандро Гиргвліані, про перевищення посадових повноважень при розгоні мітингу в 2007 році, а також про розтрату державних коштів.

Прокуратура зазначила, що у справі про побиття Саакашвілі заочно засудили до шести років в'язниці, а у справі про вбивство - до трьох років.

В кінці вересня Саакашвілі заявив, що має намір повернутися в Грузію вперше за вісім років.

Незадовго до затримання екс-президент опублікував відео, де зазначив, що його швидше за все затримають, але він цього не боїться. Політик також закликав взяти участь у виборах в Грузії 2 жовтня. «Я дуже сильний і стійкий. Я приїхав, щоб допомогти вам », - додав він.

Автор: Ася Пишко
Читайте також