У Парижі пройшла несанкціонована акція на підтримку Палестини (відео)
13:04 16.05.2021
286

15 травня в Парижі пройшла несанкціонована акція на підтримку Палестини на тлі загострення конфлікту в секторі Газа. Як повідомляє Le Figaro, поліція застосувала сльозогінний газ і водомети проти демонстрантів.

Раніше міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен заборонив проведення акції. За його словами, в 2014 році на подібних акціях були зафіксовані серйозні порушення громадського порядку. Суд порахував правомірним таке рішення, однак організатори акції все одно вирішили провести демонстрацію.

В районі протестів вивели 4200 поліцейських, які отримали наказ негайно розігнати людей. Правоохоронці застосували водомети та сльозогінний газ.

У французькій столиці заарештували 44 людини. Паризький департамент поліції опублікував повідомлення в твіттері, що участь в мітингу може бути покарана штрафом 135 євро.

На вулиці планували вийти тисячі осіб, але мітингувальників швидко розігнали, через це в акції взяли участь кілька сотень людей, а протести переросли в зіткнення з поліцейськими. В ході маніфестації люди в масках і капюшонах палили сміттєві баки, кидалися камінням.

В результаті протестів постраждав один жандарм, повідомляється в твіттері префектури поліції.

Акції на підтримку Палестини пройшли і в інших французьких містах, але там їх офіційне проведення дозволили. У Тулузі на вулиці вийшли кілька сотень мітингувальників, в Монпельє в демонстраціях взяли участь приблизно 200 осіб.

За останніми даними, в Ізраїлі загинули сім мирних жителів і один військовий. За даними палестинського Мінохоронздоров'я, в результаті обстрілу загинули близько 140 палестинців, 1000 чоловік поранені.

Читайте також