У Швеції перша жінка-прем'єр подала у відставку за кілька годин після призначення
18:02 25.11.2021
437

У Швеції перша жінка-прем'єр-міністр Магдалена Андерссон подала у відставку за кілька годин після її призначення на цю посаду. Про це повідомляє The Associated Press.

Рішення скласти повноваження пов'язане з тим, що програма уряду, яку надала лідер соціал-демократичної партії Андерссон у парламенті в середу, не знайшла підтримки.

Пропозиція уряду щодо бюджету була відхилена на користь пропозиції, поданої опозицією, що складається з правопопулістських "Шведських демократів". Третя за величиною партія Швеції сягає корінням у неонацистський рух. За пропозицію опозиції щодо бюджету проголосувало 154 депутати, проти - 143.

Після провалу голосування її партнер із коаліції, партія "Зелених" залишила двопартійний кабінет міністрів меншини.

Згодом Андерссон вирішила, що найкраще піти з посади. Це сталося через сім годин після того, як вона увійшла в історію як перша жінка, яка очолила кабінет міністрів країни.

"Для мене справа у повазі, але я також не хочу очолювати уряд, якщо є підстави сумніватися у його легітимності", - заявила політик на прес-конференції.

Колишня міністр фінансів Андерссон повідомила спікера парламенту Андреаса Норлена, що вона, як і раніше, зацікавлена ​​керувати соціал-демократичним однопартійним урядом. Норлен, речник 349-місцевого парламенту Швеції, сказав, що зв'яжеться з лідерами восьми шведських партій, "щоб обговорити ситуацію". У четвер він оголосить рішення.

Автор: Валерія Драгоманова
Читайте також