Сонячних опіків може зазнати будь-яка частина тіла – навіть мочки вух, губи і шкіра голови. Міністерство охорони здоров'я України дало поради, що робити, якщо опіку тіла уникнути не вдалося.
"Літо – пора найбільшої активності сонця. Тож навіть якщо ви проводите спекотний сезон у місті, не забувайте захищати шкіру від негативного впливу сонячних променів. Це важливо, адже вони можуть призвести до довготривалих негативних наслідків: передчасного старіння та підвищення ризику раку шкіри. Не забувайте також, що опіків може зазнати будь-яка частина тіла – навіть мочки вух, губи і шкіра голови," – зазначають у МОЗ.
У міністерстві надали поради щодо дій у разі сонячного опіку:
- Сховайтеся в тінь або приміщення, щоб запобігти подальшому впливу сонця.
- Періодично приймайте прохолодний душ або ванну для охолодження шкіри. Не використовуйте мило, яке сприяє сухості шкіри. Прикладайте до уражених ділянок прохолодні вологі рушники на 10-15 хвилин кілька разів на день.
- Не використовуйте жирні креми та лосьйони, а також засоби на основі спирту.
- Зволожуйте шкіру кремами, які містять алое вера, щоб заспокоїти її.
- Якщо місце опіку болить, прийміть ібупрофен або парацетамол.
- Пийте більше води.
- Якщо на шкірі з’явилися пухирі, дайте їм загоїтися. Не здирайте їх, щоб уникнути інфекції. Якщо пухир лопнув, обробіть його антисептиком і накладіть стерильну пов’язку.
- Уникайте тісного одягу, який може тертися об уражену шкіру.
"Якщо у вас з'явилися пухирі на обличчі, руках чи статевих органах, якщо місце опіку сильно набрякло, ви маєте головний біль, нудоту, запаморочення або ознаки інфекції (гній, сильний біль, почервоніння навколо пухирів) – негайно зверніться до лікаря," – наголосили у МОЗ.