Правозахисники нарахували в Білорусі понад 700 політв'язнів
15:33 29.09.2021
253

Станом на 29 вересня правозахисники визнали політичними в'язнями у Білорусі 702 особи.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє правозахисний центр «Весна».

За даними правозахисників, протягом 21-23 вересня відбулися арешти робітників заводу і представників страйкових комітетів "Гродно Азоту", Білоруського металургійного заводу, Білоруської залізниці та "Нафтану".

Загалом було затримано 11 осіб. Їх помістили в СІЗО.

Відзначається, що вони затримані за підозрою в державній зраді. Деякі затримані підозрюються в змові чи інших діях, скоєних з метою захоплення державної влади.

Також державні ЗМІ повідомили про порушення кримінальної справи за створення екстремістського формування: затримання пов'язують з діяльністю організації «Робочий рух», визнаної владою «екстремістською».

Цілями та вимогами цієї організації, крім соціально-економічних, були припинення застосування насильства і переслідування з боку силових відомств щодо мирних громадян, звільнення всіх політичних в'язнів і скасування винесених щодо них судових вироків, а також відставка Олександра Лукашенка з посади президента.

Правозахисники визнали їх політв'язнями, вимагають припинити репресії ітазвільнити всіх політичних в'язнів.

У Білорусі з серпня 2020 року почалися масові протести проти фальсифікації результатів президентських виборів, на яких переможцем був оголошений Олександр Лукашенко. Влада жорстоко придушує виступи, проти опозиції застосовуються репресії.

Більшість демократичних країн світу, в тому числі Україна, не визнають легітимність режиму Лукашенка.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також