Швартовими операціями в Одеському порту займаються такі стивідорні компанії, як ТОВ «Бруклін-Київ», ДП «КТО». Також ці роботи виконують ОФ ДП «АМПУ», ТОВ «Яхт-клуб Морвокзал» і ряд невеликих приватних компаній, - повідомили у прес-службі ДП «Одеський порт»

Однією із стратегічних компаній, яка займається швартуванням в Одеському порту, називають ТОВ «Бруклін-Київ». Її клієнтами виступають «ADM-ASTI», «Louis«Dreyfus», «CMA CGM».

За 25 років співпраці з держпідприємством ТОВ «Бруклін Київ» втілив у життя в порту багатомільйонні проекти.

У найближчих планах компанії проект, що буде реалізовано з провідним контейнерним операторам Франції «CMA CGM».

Не менш значущими результатами роботи стало підписання тристороннього меморандуму між держпідприємством «АМПУ» з інвесторами Бруклін-Київ» і ТОВ «Луї Дрейфус Компані Україна», запуск нового зерноперевантажувального комплексу потужністю не менше 3 мільйонів тонн, який буде реалізовано восени 2019 року.

З 2001 року в Одеському порту, на контейнерному терміналі, оперує беззмінний лідер контейнерного ринку України - дочірнє підприємство німецького концерну HHLA «Контейнерний термінал Одеса».

Інвестиційні проекти, реалізовані спільно з «КТО» дозволили збільшити потужності державного підприємства та обсяг перевалки Одеського порту.

Проект «Карантинний мол» називають наймасштабнішим в морській галузі. Сума його інвестицій перевищує 100 мільйонів євро.

Крім того термінал є найбільшим платником податків Одеського порту: в 2018 р. до бюджетів всіх рівнів було перераховано 389,6 мільйонів гривень.

Швартовими операціями військових суден, пасажирських круїзних суден типу ріка-море займається пасажирський комплекс ОФ ДП «АМПУ». Також, ряд робіт по швартуванню виконують ТОВ «Яхт-клуб« Одеса-2009» й невеликі приватні компанії, які ведуть свою операційну діяльність в акваторії держпідприємства.

Читайте також