На базі Військової академії (м. Одеса), в рамках навчально-методичних зборів проведено тренінг для офіцерів-психологів військових частин Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомляє ресурс Народна армія.
У рамках обміну досвідом та підвищення професійного рівня офіцерів-психологів, фахівцями Центру морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України були проведені теоретичні і практичні заняття присвячені питанням надання першої психологічної допомоги під час гострих травматичних ситуацій, психологічної підтримки бойової готовності особового складу та профілактики бойових психічних травм, відновлення боєздатності, а також психологічної реабілітації воїнів-учасників АТО. Фахівці практичної психології продемонстрували учасникам зборів методику самоконтролю та самовідновлення військовослужбовців в екстремальних ситуаціях, зокрема, в реальному бою.
Також значну увагу фахівці звернули на мотивуючі та демотивуючі фактори участі військовослужбовців у бойових діях, психологічну підготовку до дій в екстремальних умовах, а також навчанню офіцерів-психологів методам відновлення, кризовому втручанню та техніці аналізу стресу з врахуванням досвіду військових психологів армій країн НАТО.
За словами начальника відділу внутрішньої комунікації Центру морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України полковника Олександра Слесаренка планується, що в подальшому учасники зборів — військові психологи використовуватимуть свої знання та практичні навички у якості фахівців високомобільних груп внутрішніх комунікацій оперативної психологічної допомоги військовослужбовцям, які виконують свої завдання в зоні бойових дій.
— Проведення подібних заходів обов’язково сприятиме вирішенню цілого комплексу завдань спрямованих на використання алгоритму ситуативних дій у надзвичайних ситуаціях, порядку реагування та надання психологічної допомоги особовому складу бойових підрозділів, — підкреслив офіцер.