Лише дві з шести цукроварень розпочали роботу на Вінниччині
17:25 07.10.2020
263

Іншим чотирьом на заваді стала відсутність необхідної кількості сировини, яку не вдається зібрати через несприятливі погодні умови, повідомляє Голос України.

Видання цитує очільника обласного департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Миколу Ткачука, який пояснив, що у вересні мали запрацювати всі цукрові заводи регіону, натомість роботи розпочалися лише на Жданівському і Юзефо-Миколаївському. Але наразі обидва підприємства у скрутному становищі: не вдається накопичити триденний запас сировини,  бо сильні опади заважають працювати бурякозбиральним комбайнам.

Чекають погожих днів також на інших чотирьох заводах, але прогнози синоптиків не вселяють оптимізму, дощі йтимуть і на наступному тижні..

Заступниця керівника департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Валентина Кирилюк зізнається, що «у вересні не копали, бо чекали, аби дощі зволожили твердий ґрунт, що ускладнювало роботу техніки, тепер чекають, коли підсохне...»

Станом на 6 жовтня лише  десять тисяч тонн цукру зварили в області, тобто у шість разів менше, ніж на аналогічну дату 2019, тоді мали 65 тисяч тонн.

Фактично буряки викопано на п'яти відсотках від загальної площі, середня урожайність - 430 центнерів з гектара, на рівні минулого року, але й такий урожай зібрати проблематично...

 Фото: myfarmlife.com

Читайте також
На Вінниччині сталося вбивство
Регіони
Сьогодні, 14:00
На Вінниччині сталося вбивство