У Польщі зацікавилися кулінарією Вінниччини
11:27 27.04.2018
252

З 19 по 22 квітня представники майже всіх країн Європи перебували на ювілейній X міжнародній виставці сільського та активного туризму AGROTRAVEL&ACTIVE LIFE, яка проходила у другому за величиною виставковому центрі Республіки Польща. Участь у міжнародній виставці приймала і делегація з Вінниччини, до складу якого входила засновниця проекту «Гастрогід Вінниччини» Олена Павлова. Завдяки депутату обласної Ради Людмилі Станіславенко проект «Гастрогід Вінниччини» вперше з 2014 року включили в перелік учасників виставки.

«Протягом чотирьох днів у Польщі, ми ділилися досвідом нашого регіону, презентували свою продукцію, представляли єврейську та бессарабську кухню на Поділлі та кухню національних меншин (чехів і вірмен). Раді вивчити найкращий європейський досвід. Ми були тією стороною, яка пропонувала свою продукцію і представляли свій продукт для операторів. Дуже зацікавилися нами Краків і Варшава, тому що по транспортному сполученню їм легше добиратися, оскільки є і прямі поїзди, і літаки. Вони запросили нас взяти участь у великому фестивалі кулінарного мистецтва і кулінарної спадщини, який відбудеться 1 липня у Варшаві», - розповіла Олена Павлова.

Засновниця проекту «Гастрогід Вінниччини» додала, що на відкритті виставки привезли вінницьке сало, хрін, гірчицю, бородінський хліб, оселедець по-вінницьки. Влаштовувавши дегустацію, присутні були приємно вражені витонченості кулінарії регіону.

Представники Вінниччини  також взяли участь в офіційній зустрічі з Маршалком Сьвєнтокшиського воєводства Адамом Ярубасом та Віце-маршалком Яном Мачков’яком, де обговорили участь Вінниччини на туристичній виставці та  реалізацію спільних заходів у рамках святкування 60-річчя співробітництва між регіонами та люб’язно пригостили керівництво українським короваєм.

В рамках візиту, відбулось офіційне відкриття фотовиставки «Сьвєнтокшиське-Вінниччина – очима партнера». Дана фотовиставка – це відображення того, як польські партнери бачать наш регіон. Виставка була представлена 20 світлинами, які зображують звичайний побут вінничан і мальовничість нашого краю. Вернісаж виставки проходитиме у Музеї Діалогу Культур, де всі бажаючі можуть відвідати та ознайомитись із Вінниччиною. Офіційне відкриття вернісажу виставки художньої фотографії  розпочалось із виступу солісток з Вінниччини Оксана Кулик та Анна Лотиш під живий акомпанемент членів народного ансамблю Вінницького району «Подільські музики», які занурили присутніх у широкий світ фольклору Поділля. А солістки Оксана Кулик і Анна Лотиш дали концерт українського фольклору для жителів міста.

Читайте також