У Вінницю привезли легендарний документ - Томос
20:11 13.01.2019

Сьогодні, 13 січня, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Вінниці відбулася спільна молитву за Україну та Українську Церкву. Подячний молебень очолив предстоятель Православної Церкви України, Блаженніший Митрополит Київський та всієї України Епіфаній, а тисячі вінничан прийшли до храму помолитися та побачити на власні очі легендарний для нашої держави документ – Томос.

Собор не зміг вмістити усіх бажаючих, тому на площі Тараса Шевченка були встановлені великі екрани, на яких проводилась пряма трансляція з храму, а також – до Вінниці приїхали високопоставлені гості: президент України Петро Порошенко та прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

На данном изображении может находиться: 2 человека

- Цього року Різдво ми святкуємо по-особливому, бо Господь дарував нам величезний подарунок, про який покоління українців століттями молилися. Але саме нам з вами випало щастя бути учасниками процесу створення об’єднаної, автокефальної, помісної, ключове слово – української, святійшої церкви.  Незважаючи на шалений тиск з боку Російської Федерації – країни-агресора, прямі погрози, погрози Вселенському Патріарху, погрози церкві, але він це зробив, - розказав присутнім президент.

Після завершення молебня у Спасо-Преображенському кафедральному соборі заспівали колядки і вирушили на площу Шевченка, де тисячі вінничан, що не змогли поміститись у храмі, дивилися на встановлених екранах богослужіння із храму.

На данном изображении может находиться: 1 человек, играет на музыкальном инструменте

З вітальним словом на площі Шевченка виступив прем’єр:

- Ми всі маємо спільну мету – побудувати  сильну, заможну і успішну Україну, - сказав Володимир Гройсман. - Наша  основа – у сильній духовності. Цей той фундамент, на якому можна  побудувати сильну економку. Ми йдемо шляхом, на якому багато перешкод.  Але все в наших руках.

Читайте також