Військовослужбовці стурбовані порушеннями презумпції невинуватості
15:20 07.02.2018
253

7 лютого  у Вінниці відбувся круглий стіл з обговоренням актуальних питань, присвячених системним порушенням презумпції невинуватості у кримінальних провадженнях проти військовослужбовців. Участь у відкритому діалозі взяли фахівці юридичних служб ЗСУ, правознавці та адвокати міста, представники громадських організацій, військові експерти.

«Актуальність обговорення даної теми обумовлена тим, що останнім часом ЗМІ публікують передчасні, необґрунтовані звинувачення стосовно окремих осіб ЗСУ під час відкриття кримінального провадження правоохоронними органами, - розпочав дискусію полковник Юрчило Роман Васильович. – Ми бачили це у ЗМІ, коли на людину навішують  ярлик злочинця, хоча ми розуміємо, що згідно з чинним законодавством будь-які звинувачення перебувають виключно в компетенції суду».

Окрім порушення презумпції невинуватості у кримінальних провадженнях було також піднято питання відродження діяльності військових судів в системі судової влади України, як гарантія захисту конституційних прав військовослужбовців у кримінальному провадженні, а також було обговорено можливі шляхи захисту військовослужбовців у разі порушення їхніх прав і свобод.

Читайте також