На Вінниччині пасовища моніторять на відповідність європейським стандартам
14:08 12.07.2016
255

 

Метою моніторингу був аналізу стану громадських пасовищ, якість травостою, необхідність проведення першого чи другого укосу, хімічної обробки та забезпечення подальшого формування високопродуктивних пасовищ.

З моменту останнього моніторингу, що був проведений в травні цього року, сформувався достатній травостій на всіх 100 га громадських пасовищ. Дощова погода сприяла росту та укоріненню трави. В селі Пилипи-Борівські вже було проведено перший укіс, проте трава підросла знову і вже запланований другий укіс. Після чого жителі села зможуть розпочати випас худоби. Перший укіс також було здійснено на частині пасовищ в селах Антонівка та Рожнатівка.

«Дощова погода сприяла не лише росту трави, а й бур’янів. З метою збереження якості травостою в селі Антонівка та Рожнатівка необхідно провести скошування та видалення бур’янів із решти території пасовищ, після чого трава матиме більше сили та зможе достатньо укорінитись. Ми плануємо, що за тиждень після скошування і на цих пасовищах необхідно буде здійснювати випас» - повідомив Юрій Векленко, завідувач відділу польових кормових культур, сіножатей і пасовищ Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН України.

«Минулий рік був дуже посушливим і ми не змогли засіяти траву. Цей рік навпаки дощовий і на колишній дернині, крім наших трав рясно зійшли і бур’яни, для яких раніше були несприятливі умови. Ми хвилювались, що вони переможуть наші сходи. Але в Пилипах –Борівських ми побачили ідеальні пасовища, які готові дати другий укіс, багатий на вітаміни. В селі Пеньківка пасовища схожі на лікарський аптечний збір чи букет польових квітів. Дуже чітко різниться за якістю та станом інша частина пасовища, на якій не проводились роботи. Ще в липні поліпшені та підживлені пасовища є зеленими та поживними, а це свідчить по те, що ефективне використання громадських пасовищ підвищує їх якість та період використання, продуктивність корів та доходи їх власників.» - зазначила Наталія Гижко.

За результатами моніторингу було вирішено провести другий укіс в селі Пилипи –Борівські, перший укіс в селах Антонівка та Рожнатівка та розпочати випас худоби. В тих громадах де буде здійснено перший укіс необхідно дати можливість підрости траві та вже за тиждень і на цих площах розпочати випас.

«Випас є корисним, оскільки це дає можливість оновлюватись траві, проте пасовища є молодими і необхідно здійснювати бережливий випас, контролювати кількість корів, змінювати площі випасу та не пасти в дощову погоду.» - наголосив, звертаючись до сільських голів Юрій Векленко, завідувач відділу польових кормових культур, сіножатей і пасовищ Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН України

 

 

Читайте також