У Вінниці стартувала Школа підготовки громадських радників з інклюзії
17:07 07.09.2020
272

Сьогодні, 7 вересня, в обласному молодіжному центрі «Квадрат» стартував перший в області  подібний проект — Школа підготовки громадських радників з інклюзії.Його презентувала присутнім голова Вінницької міської організації соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» Ірина Саранча.

Як зазначила пані Ірина в інтерв’ю нашому виданню, це починання (Школа з підготовки громадських радників з інклюзії) має власну передісторію, адже з  липня поточного року ГО «Паросток» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні реалізує інклюзивний проєкт «Агенти громадянських змін», саме в його рамках і відбувається «Школа підготовки громадських радників».  Метою цього навчального тренінгу є передовсім активізація участі членів 27 об’єднаних територіальних громад області через розробку та впровадження спеціальної навчальної програми з підготовки громадських радників з інклюзії із числа людей з інвалідністю, їхнього найближчого оточення, особливим чином жінок, а також працівників місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги місцевих громад протягом 12 місяців.  

Відкриваючи захід,  Ірина Саранча розповіла, що розбудова інклюзивного середовища на Вінниччині –  основна мета діяльності ГО, яку вона очолює. Впродовж 20 років діяльності «Паростком» реалізовано понад 100 соціально значущих програм, підтриманих міжнародними фондами та місцевою владою. Наразі втілюється у життя інноваційний проєкт «Агенти громадянських змін», який надзвичайно актуальний у світлі завершення процесу децентралізації в Україні

Голова постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко, вітаючи учасників зібрання, зазначила:

— Це надважливий проект, і в майбутньому ми навіть  плануємо започаткувати онлайн-курси, оскільки я бачу, що і в районах і в новостворених ОТГ є чимало активних громадян, які готові займатися проблемами людей з інвалідністю. Зараз разом колегами  розробляючи Стратегію 2030, звертаємо особливу увагу на інклюзію, адже цей процес в області (на відміну від міста Вінниця, яке є прикладом в даному контексті для всієї України) перебуває на початковій стадії, начебто на місцях щось робиться, але скористатися цим люди з інвалідністю не мають змоги. Маю певність, що інклюзія буде зреалізована в нашій області і в освіті, і в культурі, і в спорті… загалом у всіх сферах, тільки коли ми всі разом долучимося до цього процесу, — підкреслила депутат.

Загалом участь у триденному курсі «Школи підготовки громадських радників з інклюзії та гендерних питань» братимуть соціальні працівники, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, педагоги, юристи, психологи, громадські активісти та ін. Навчальна програма складається з декількох тематичних освітніх модулів, перший з яких «Інклюзія у соціальному вимірі» і розпочався сьогодні.

 

 

 

 

 

 

Автор: Канівська Лідія
Читайте також