Вінничанам розповіли про антикорупційне законодавство (ФОТО)
09:11 26.12.2019
252

Днями у Вінниці пройшло навчання керівників фізкультурних комунальних підприємств та установ, а також очільників закладів охорони здоров’я в рамках програми «Муніципальний університет». Представники департаменту правової політики приділили увагу актуальним питанням застосування антикорупційного законодавства та відповідальність за його порушення. Оскільки наприкінці року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції», яким, зокрема, вносяться зміни до Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до нової редакції Закону, розширено перелік близьких осіб декларанта, куди входять «чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб’єкта».

Також з 2020 року впроваджено поняття «викривачі корупції» — осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, які за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, повідомляють про порушення вимог цього Закону іншою особою.

Викривачі, в тому числі на підприємствах, перебувають під захистом держави. В новому законі була вилучена вимога до відсутності у викривача корисливих чи особистих мотивів. Зважаючи на це, в міській раді створено підрозділ, що реагуватиме на подібні звернення, а також крім різноманітних «гарячих ліній» можна буде вкинути викривальне повідомлення в скриньку, що знаходитиметься на першому поверсі адмінбудівлі.

Читайте також