Чергова сесія міськради: які питання ухвалили вінницькі депутати
16:43 27.12.2019

Сьогодні відбулася фінальна ( в цьому році) сесія міської ради, на якій було заслухано  звіт міського голови про діяльність  виконавчих органів ВМР у 2019 році і перспективи розвитку на 2020 рік та ухвалено бюджет Вінницької міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік.

Зокрема, серед досягнень 2019 року Сергій Моргунов згадав обсяг реалізованої продукції в регіоні, який  становив 34,2 млрд., а середня заробітна плата зафіксована на рівні 10253 грн.   Щодо інфраструктури, то в поточному році було обладнано 136 індивідуальних теплопунктів, встановлено 836  світлодіодних світильників, відремонтовано 10 км дорожнього  покриття на 12 вулицях, 13 тротуарів протяжністю 4.4 км, у співфінансуванні відремонтовано 20 вулиць (4.8 км), реконструйовано  8 км водопостачання та водовідведення,  побудовано каналізаційно-насосну станцію на Старому місті,  2,3 км зливових каналізацій на 12 вулицях, також у співфінансуванні з мешканцями збудовано  5.5 км мереж водопостачання та водовідведення, проведено капремонт 37 будинків ОСББ, відремонтовано ще 117 будинків (співфінансування) та 28 прибудинкових територій.

Введено в експлуатацію два дитячих садочки. Відкрито 10 вело СТО та прокладено 11 км вело доріжок, автоматизовані системи керування дорожнім рухом впроваджено на вул.Київська- Брацлавська- Лебединського – Немирівське шосе- Хмельницьке шосе. Проведено благоустрій території  біля озера по вул. Максимовича та капремонт вул. Д. Нечая. Безумовно, згадав очільник і гранд-проект — завершену реконструкцію вул.Замостянська.

На 2020 рік міська рада має не менш масштабні плани: запрацюють два ЦНАПи на Вишеньці і Замості, в наступному році на території індустріального парку триватиме черга будівництва заводу по виробництву лецитину, ІІ черга ГРІН КУЛ  UBC group та продовжиться будівництво інженерно-транспортної інфраструктури. Планується придбати 10 автобусів та продовжити програму збірки  5 тролейбусів. Також в 2020 році планується завершити програму, збудувавши ще 85 км вело доріжок та велосмуг, ввести в експлуатацію 10 велостанцій та придбати 85 велосипедів. Також в наступному році вирішено прокласти 4 км доріг та тротуарів, 3.6 км реконструювати, 15 вулиць заасфальтувати у співфінансуванні з місцевими мешканцями. Буде здійснено реконструкцію  3 км  водопостачання і водовідведення (у спів фінансуванні планується прокладання 2 км мереж). Також у наступному році буде  здійснено капремонт 53 будинків ОСББ, 46  будинків ремонтуватимуть у співфінансуванні з їх жителями, планується впорядкувати 43 прибудинкових території.

Вуличне освітлення буде модифікованим завдяки встановленню 680 LED світильників. Автоматизовані системи керування дорожнім рухом  «Зелена хвиля» буде впроваджено на вул. Пирогова та Келецькій. Крім того, буде завершено будівництво дитячого садочка на 6 груп, що дозволить вирішити проблему дошкільної освіти в місті, буде завершено термомодернізацію у  8 садочках і 4 школах, буде замінено обладнання в 6 садочках, планується введення в експлуатацію школи на Поділлі та молочної кухні, продовжуватиметься будівництво двох  масштабних об’єктів — новий корпус МКЛ ШМД та центру серцево-судинної патології, розпочнеться капремонт території парку «Хімік» та скверу Альтмана. Реставруватиметься садиба Коцюбинського, створиться 2 клуби за місцем проживання. Заплановано здати в експлуатацію 80-квартирний будинок по Маяковського. В царині культури планується збагатити місто 3 новими фестивалями. До речі,на «Бюджет міських ініціатив» заплановано 8 млн гривень.

Читайте також