Вистава «Сто тисяч» Карпенка-Карого: реабілітація учасників АТО засобами театрального мистецтва
12:23 24.06.2019

У Вінниці на реабілітацію учасників АТО засобами театрального мистецтва витратять понад 300 тисяч гривень. Про це розповіли сьогодні, 24 червня, під час прес-конференції, присвяченій проекту реабілітації військовослужбовців через мистецтво.

Театр планує поставити виставу «Сто тисяч» за І. Карпенком-Карим, ролі у якій виконають учасники АТО, волонтери та члени їхніх родин. Цією ініціативою барські театрали прагнуть нагадати, що наші захисники – це також творчі особистості, наділені талантами та гідні стати зірками сцени! Ідею фінансово підтримав Український культурний фонд, загальний бюджет – 337 тисяч гривень.

Після підготовки та прем’єри, яку заплановано на вересень, Барський МХАТ вирушить у гастрольну подорож Україною, аби у єдиному культурному фронті об’єднати нашу державу від мирного Заходу до буремного Сходу. Показ вистави заплановано у наступних населених пунктах:

  •  Бар;
  •  Вінниця;
  •  Маріуполь і Слов’янськ (Донецька обл.);
  •  Сєвєродонецьк (Луганська обл.);
  •  Косів (Івано-Франківська обл., реабілітаційний табір учасників АТО).

Керівник проекту Роман Григор’єв зазначив, що цей проект  — це вкрай необхідна річ на даному етапі, адже дасть змогу  хлопцям, що повернулися з зони АТО, відчути себе не лише затребуваними, а й через мистецтво звільнитися від внутрішньої напруги, переживань.

«Наразі з 9 ролей закрито 4. Ми прекрасно розуміємо, що з цією категорією можуть бути певні ускладнення в роботі, тому ми залучили в команду досвідченого психолога, який працюватиме з нашими акторами. Наш аматорський театр діє на громадських засадах, у нас, крім режисера, всі любителі, але це не завадило нам поставити вже дві п’єси. Оскільки учасники бойових дій майже не задіяні саме в культурному житті нашої громади, ми вирішили виправити це. Зараз знаходиться багато бажаючих, використати їхню «легко займистість» у власних інтересах, а ми пропонуємо їм самореалізацію, аби вони показали себе на сцені, щоб у інших людей змінилися якісь стереотипні уявлення про учасників АТО, які, крім усього іншого, можуть бути справжніми зірками»,— зазначив керівник проекту».

Зазначимо, проект реалізовуватиметься Барським міським художнім аматорським театром спільно з Барською міською радою, фаховим режисером-постановником, директором ГО «Барський МХАТ» Іриною Дєдовою, керівником проекту Романом Григор’євим, психологом проекту, психотерапевтом Людмилою Черкас, лідерами організацій учасників АТО та волонтерами.

Читайте також