Уряд Гройсмана заклав у бюджет-2019 рекордні суми на збалансований розвиток усіх галузей
11:26 26.12.2018
252
«Ми передбачили всі сфери, які будемо підтримувати. Мова про безпеку і оборону, освіту, охорону здоров’я, розбудову доріг, питання енергоефективності, розвиток децентралізації», - Прем’єр-міністр України, Володимир Гройсман.
У 2019 році український бюджет збільшиться у порівнянні з цьогорічним на 17.7 мільярдів гривень. Основна частина видатків припадає на чи не найбільш пріоритетну галузь – безпеку і оборону України. Зокрема, Уряд планує виділити 40 мільярдів на закупівлю та модернізацію військової техніки. Окремо виділять кошти і на забезпечення житлом українських військовослужбовців. На його будівництво та придбання передбачили чималу суму – 1.8 млрд грн. Також, зростуть видатки і на зарплати військовим – тепер у них не буде зарплат нижче 10 тисяч гривень. Не забули і про військових пенсіонерів, їхні пенсії вже з 1 січня зростуть на 738 гривень. Значні кошти витратять і на забезпечення громадської безпеки та цивільного захисту – 83,1 млрд. грн, що на 26 % більше ніж цьогоріч.
В період війни обороноздатність та безпека громадян є першочерговим завданням урядової діяльності. В той же час, не залишаться без належної уваги й інші галузі, зокрема соціальний захист. Справжнім проривом стане автоматична індексація пенсій, в залежності від інфляції і середньої заробітної плати. Чималу суму заклали урядовці і на субсидії: «Стандартна програма буде фінансуватись у повному обсязі, щоб забезпечити субсидії для всіх, хто на них має право», - заявила міністр фінансів Оксана Маркарова. Окремо, слід нагадати що з наступного року відбудеться і монетизація пільг на оплату послуг ЖКГ. Замість знижки на оплату комунальних послуг субсидіанти отримуватимуть на руки живі кошти. Виділено у бюджеті 2019 і фінансування на свіжі урядові ініціативи, що наразі жваво обговорюються в суспільстві – йдеться про «пакунок малюка» та муніципальну няню. Ці проекти спрямовані на розбудову інституту родини. Також, на дитячі будинки сімейного типу Уряд Гройсмана виділить 700 мільйонів гривень, що на 200 мільйонів більше ніж у 2018-му.
Ще одним пріоритетом нового бюджету стануть ремонти та будівництво доріг. З 55,6 мільярдів, виділених на це, третина піде на відновлення саме місцевих автошляхів. Результати фінансування дорожньої галузі попередніх років жителі Вінницької області можуть побачити на власні очі завдяки масштабним ремонтам на автодорогах М-21 та М-12.
Процес децентралізації залишається одним з найголовніших напрямків розвитку України. Про це красномовно свідчить обсяг фінансового ресурсу місцевих бюджетів, закладений на наступний рік - він становитиме 568.7 млрд грн. Для збільшення наповнення місцевих бюджетів, були передбачені додаткові надходження: на місцях будуть залишати надходження від ряду податків, зборів та акцизів. Також, за рахунок передбаченого наповнення Державного фонду регіонального розвитку будуть реалізовані тисячі інфраструктурних проектів на місцях.
В Уряді кажуть, що в новому державному бюджеті зроблена ставка на протистояння популізму та уникненню роздування видатків. Саме це, на думку його голови- Володимира Гройсмана, стане запорукою економічної спроможності. «Не можна записати в бюджет видатки, під які немає доходів. Інакше це будуть просто пусті обіцянки, системний обман людей. А коли буде збережено баланс, ми збережемо стабільність», - заявив Прем’єр-міністр України.
Пріоритет збалансованості бюджету буде стосуватись також напрямків енергоефективності, агропромислового комплексу, здоров’я, освіти та культури. На кожну з цих галузей передбачені чималі кошти та вже заплановано масштабні проекти.
Читайте також