Вінничанам розповіли про життя жінок на окупованих територіях
20:49 20.10.2016

Керівниця та ініціаторка проведення вистави «Жіночі голоси – жіночі долі» Оксана Яцюк наголосила, що у кожному місті до вистави долучаються різні акторки.

- Проект реалізовується громадською організацією «Подільський центр соціальних технологій», - розповіла координатор проекту. Ми спільно з Оксаною Пойдою та Оксаною Раманюк спочатку записали розповіді внутрішньо переміщених жінок. Сьогодні вони звучали з вуст відомих вінничан, які займаються активною громадською діяльністю. Це переповідання історій, які довірили нам ці жінки. Подібні вистави вже пройшли у місті Бар, Хмільник та Могилів-Подільський, після Вінниці плануємо поїхати до Липовця.

За словам депутатки Вінницької обласної Ради та гoлoви пoстiйнoї кoмiсiї з oстiйнoї кoмiсiї з питaнь oсвiти, культури, сiм’ї тa мoлoдi, спoрту i туризму, духoвнoстi тa iстoричнoї спaдщини Людмили Стaнiслaвенкo оприлюднення подібних розповідей надзвичайно важливе, адже це правда про криваві події на Сході країни.

- Сьогодні ми відкрили для себе трагічну сторінку сучасної історії України, - зазначила Людмила Станіславенко. – Вона дійсно вражає та змушує цінувати життя та все, що ми нині сприймаємо, як належне. Ми почули розповіді жінок, які бачили війну та до останнього не хотіли покидати власні домівки. Це історії потріоток, які сьогодні разом зі рідними починають своє життя з початку. Важко було стримувати емоції, адже – це правдиві історії, які сповнені страшними подіями на Сході та маленькими радощами на території мирної України. Вважаю, що подібні заходи потрібно проводити. Люди повинні знати справжню історію. Після почутого на очах застигли сльози. Так боляче бачити наскільки їм важко та, як вони хочуть повернутися додому.

За словами громадської активістки, журналістки та письменниці Олени Павлової подібні проекти важливі для суспільства.  

- Усі знають про проект «Сім жіночих голосів» в ході якого говорили про насилля, - сказала Олена Павлова. – Він був надзвичайно популярним серед людей і саме тоді я зрозуміла, що схожу акцію варто зробити в нашому місті. Спілкуючись з переселенками та українками, які живуть на передовій я зрозуміла, який величезний тягар ліг на їх плечі. Ми повинні про них говорити, можливо навіть більше ніж про представниць прекрасної статі з інших країн, адже вони поряд. Суспільство повинно знати про їх важку долю та проблеми з якими вони сьогодні живуть. Тому я щаслива, що Оксана Яцюк та Оксана Пойда створили подібний проект.

За словами голови Вінницького Союзу Українок та викладачки педагогічного університету Оксани Пойди усі історії правдиві, проте імена жінок та членів їх родин змінені.

 

 

 

Читайте також