Форум проводився Ініціативним центром сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» у партнерстві з Адміністрацією Президента України при підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проекту «Платформа розвитку громадянського суспільства» за фінансової підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (UNDP Ukraine) та інших міжнародних і вітчизняних партнерів.
Захід, який проходив у НСК «Олімпійський», об’єднав близько 1500 представників інститутів громадянського суспільства та засобів масової інформації з різних куточків України.
«Виміром якості кожної реформи, що проводиться урядом, – є рівень добробуту життя суспільства. Саме громадським організаціям ми завдячуємо підтримкою того високого рівня прийняття владних рішень», – зазначив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
Віце-прем'єр-міністр закликав представників громадськості бути ще активнішими та дієвішими у реалізації євроінтеграційного вибору України.
«Сьогодні ми можемо говорити про те, що «Національна Стратегія сприяння розвитку громадського суспільства в Україні на 2016-2020 роки» реально втілена в життя. Це стосується спрощеної процедури реєстрації для громадських організацій з липня поточного року, відміни низки платежів з жовтня, дієвість Координаційних рад сприяння розвитку громадянського суспільства при органах виконавчої влади, а також розробки Національного Фонду розвитку громадянського суспільства в Україні», – розповів заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко.
За словами представника дипломатичної місії посольства США в Україні Джорджа Кента, Сполучені Штати Америки хочуть бачити Україну захищеною та успішною. «Ми підтримуємо український народ у його бажанні створити сильний, активний, незалежний громадський сектор», – завершив свій виступ Джордж Кент.
Зі словами благословення та закликами єднання у бажанні робити благі справи до учасників П’ятого Форуму організаційного розвитку громадянського суспільства, що об’єднав представників громадських організацій з усієї України, звернувся єпископ Української греко-католицької церкви Любомир Гузар.
Головну рушійну силу розвитку будь-якої демократичної держави складають інститути громадянського суспільства у співпраці з засобами масової інформації, завдання яких полягає у розмежуванні «що є добре, а що погано» для суспільства та держави в цілому. Так, лише за умови співпраці громадського сектору, бізнесу та влади українське суспільство зможе в позитивному резонансі подолати всі виклики часу.