Кардіоцентр отримав необхідні препарати, які допомагають обрати правильну тактику лікування
13:02 19.08.2018
254

Віницький кардіоцентр отримав нову партію рентгеноконтрастних препаратів. Поставка візипаку і томоксану вартістю майже 43 тисячі доларів США відбулася в межах субпроекту Світового банку «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією". Візипак і томоскан відповідають сучасним критеріям безпеки та належать до нового покоління рентгеноконтрастних речовин. Препарати можна застосовувати навіть у дитячій кардіології адже їхня хімічна структура практично нейтральна щодо крові. А збалансовані добавки електролітів надають їм унікальних властивостей: під час коронарографії зменшуються частота аритмій і вплив контрастної речовини на скорочувальну функція міокарда.

За словами заступника головного лікаря Вінницького кардіоцентру Ігора Данильчука, успіх коронарної хірургії багато в чому залежить від якісно проведеної попередньої коронарографії.

— Це сучасна можливість визначити патологічний процес у коронарних артеріях, його локалізацію, ступінь ураження, стан внутрішніх стінок, кровообігу, - розповідає Ігор Данильчук. - А фармакологічні речовини, які ми називаємо контрастними, в рази посилюють діагностичну ефективність. Лише за перше півріччя цього року в області виконано 367 коронарографій, з яких 225 — ургентні. Рентгеноконтрастні речовини надають чітку картину звуження артерій, підтверджуючи діагнози ішемічної хвороби серця. Відтак, лікарі змогли обрають належні тактики лікування хворих: стентування, ангіопластику чи терапію медичними препаратами.

- Такі поставки відбуваються завдяки семи укладеним контрактам у межах субпроекту. До серпня 2020-го ми отримаємо ще не один комплект лікарських засобів і витратних матеріалів, — розповідає головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, Володимир Федик. — Тому є підстави вважати, що Вінницький кардіоцентр ставатиме провідним закладом із надання вчасної та новітньої допомоги хворим із серцево-судинною патологією.

Крім того, в межах субпроекту в області діють квоти на безкоштовні оперативні втручання: 650 пацієнтів із першої черги реєстру можуть отримати планову коронарографію та стентування однієї «критичної» судини. Собівартість цих процедур, враховуючи витратні матеріали, — майже 25 тис. грн. Інформацію про послідовність дій для отримання такої допомоги надають сімейні лікарі.

Читайте також