У столиці вже встановили два пости моніторингу повітря
15:02 16.03.2021
263

У столиці вже працюють два пости моніторингу повітря - в Дарницькому та Дніпровському районах міста - на вул. Архітектора Вербицького, 26 та на Харківському шосе, 7/1. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час перевірки роботи одного з цих постів.

 

"У Києві розпочали встановлювати сучасну систему, яка здійснюватиме якісний  та системний автоматичний моніторинг якості повітря. Перші два пости, що вже встановили, працюють в Дарницькому та Дніпровському районах міста. Сьогодні ми перевіряємо роботу одного з них", - сказав Кличко. 

Так, обладнання та програмне забезпечення на нових постах моніторингу повітря відповідає європейським стандартам, зокрема директивам ЄС, та рекомендаціям ВООЗ. Системи з аналогічним принципом роботи працюють в Лондоні, Парижі, Мюнхені та інших європейських містах.

Система вимірює понад 10 показників: діоксид сірки (продукт горіння), діоксид азоту, оксид азоту, оксид вуглецю (чадний газ), озон, сірководень, аміак (задушливий запах, неорганічна сполука), а також пил. Влаштовані також і газоаналізатори, що вимірюють формальдегід, метил меркаптан, та пробовідбірники для важких металів.

Усі дані – у відкритому доступі і їх можна побачити в режимі онлайн на сайті КМДА  http://asm.kyivcity.gov.ua/

Показники можна побачити на карті, де відображається актуальний стан атмосферного повітря та погодні умови. Адже кожен мешканець столиці  повинен мати актуальну та об’єктивну інформацію про стан повітря в місті. А також - отримувати чіткі рекомендації - що робити, коли якість повітря з певних причин погіршується.

"Поки місто має два таких пости моніторингу. Ще три пости плануємо встановити до кінця цього року - в Печерському, Оболонському та Солом'янському районах. Наразі управління екології КМДА напрацьовує план розвитку системи моніторингу і встановлення нових постів в усіх районах столиці. Києву потрібна власна стратегія поліпшення екологічної ситуації, яка брала б до уваги усі сфери життєдіяльності міста, що впливають на стан повітря - транспорт, діяльність промислових підприємств, озеленення та інші. І управління екології розробляє таку стратегію", - наголосив Віталій Кличко. 

 

Пресслужба Київського міського голови

Автор: Анна Макарчук
Читайте також