Всесвітній День Української Хустки – допоможи зігріти українських захисників
16:37 06.12.2022
265

Всесвітній День Української Хустки (ДУХ) – свято, яке покликане відродити велич тернової Хустини цьогоріч отримало нове сакральне значення. ДУХ став оберегом для українських захисників та захисниць, а організатори поставили перед собою мету – огорнути турботою та зібрати кошти на «обігрів» для ЗСУ.

Задля цього ініціаторка дійства, вінничанка, громадська діячка та благодійниця Людмила Станіславенко започаткувала Всесвітній Марафон – «Хустка для захисника».

Аби стати частиною жіночого кола «ДУХ» жінки зі всього світу відправляють українським захисникам та захисницям Хустини, а у соціальних мережах публікують світлини або відео з побажанням нашим Героям.

Окрім того, усі охочі мають можливість долучитися до збору коштів на «обігрів» для ЗСУ. Благодійники, які перерахують більше двох тисяч гривень – назавжди увійдуть в Хусткову історію, адже їх ім’я буде викарбуване на прапорі свята «ДУХ».

Посилання на Банку https://send.monobank.ua/jar/3TcvQxBhxR

Хустка є невід’ємною частиною української культурної спадщини. Споконвіку на українських землях вона була не просто обов’язковим головним убором для заміжніх жінок, а й особливим сакральним предметом, реліквією, що передавалась із покоління в покоління та оберігала від лиха, - розповідає ініціаторка ДУХ Людмила Станіславенко.

Зазначимо, цьогоріч відзначення Дня Української Хустки підтримали жінки з 5 Континентів Світу, представниці діаспор, волонтерки та благодійниці. Також до дійства долучилось багато громадських організацій серед яких ГО «Землячки», засновниця якої Ксенія Драганюк наголошує, що військова форма — це засіб першої необхідності на фронті, адже ти не можеш бути ефективною у формі 52 розміру зі своїм 46.

Нагадаємо, вперше Всесвітній День Української хустки відзначили у 2019 році. Тоді захід підтримали мільйони етнічних українок і жінки з 20-ти країн світу. Серед них Греція, Кенія, США, Польща Італія, Канада, Іспанія, Казахстан, Йорданія, Латвія, Індія, Португалія, Чехія, ОАЄ, Ізраїль, Туреччина, Фінляндія.

У 2020 започаткований у Вінниці флеш-моб, присвячений Всесвітньому Дню Української Хустки, встановив новий національний рекорд — «Міжнародний флешмоб впродовж доби. Найбільша кількість жінок в українських Хустках». За 24 години до акції долучилось більше трьох тисяч жінок з України та 13-ти країн світу.

Окрім того, організаторка неодноразово зверталася до Президента України, Міністерства культури та народних обранців з ініціативою внести Всесвітній День Української Хустки до календаря Державних свят та відзначати його на Всеукраїнському рівні.

Запрошуємо усіх охочих 7 грудня 2022 року з 14:30 до 16:00 у ресторан Mont Blanc (місто Вінниця, вулиця Соборна, 34), або ж долучатися до онлайн трансляції, яка проходитиме на сторінці засновниці ДУХ Людмили Станісавенко у Facebook (https://www.facebook.com/lyudmila.stanislavenko).

Автор: Марія Петренко
Читайте також