Створення національного природного парку "Буджацькі Степи" на території Одеської області
19:30 02.11.2023
477

На території Одеської області планується створити значний Національний природний парк "Буджацькі степи" площею 9,7 тисяч гектарів. Цей парк визначиться як важливий природний резерват і стане сприятливим місцем для досліджень і рекреації.

Ірина Шатохина, директорка департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації, повідомила про це під час брифінгу, вказавши, що територія, яку розглядають для створення національного парку, є унікальною для степової зони України. Тут збереглася неперервна масивна степова місцевість на значній площі, відзначається багатством флори та фауни, а також різноманіттям рослинних угруповань і ландшафтів, що є характерним для степової зони Причорномор'я в Україні.

Парк буде включати не лише цінні степові та лісові угіддя, але також чотири існуючих заповідних об'єкти: Староманзирський ботанічний заказник загальнодержавного значення та три ландшафтні заказники місцевого значення, включаючи Тарутинський степ, Діброву Могилевську та Діброву Манзирську.

Будівництво національного природного парку заплановане на території Бородінської селищної ради Болградського району Одеської області, що визначає важливість цього проекту для збереження природної спадщини та розвитку природоохоронної роботи в регіоні.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також