Більше 5 тисяч вінничан отримали вакцинацію від грипу
11:00 29.11.2023
269

В рамках муніципальної програми "Здоров'я вінничан" вже понад 5 тисяч мешканців отримали щеплення від грипу, згідно з повідомленням Вінницької міської ради.

Департамент охорони здоров'я Вінницької міської ради повідомляє, що на 28 листопада вже здійснено вакцинацію проти грипу для 5433 вінничан, серед них 1237 дітей. Дітям, які позбавлені батьківського піклування та мають інвалідність, щеплення проводиться безкоштовно.

Лікарі підкреслюють, що грип є високозаразним та небезпечним захворюванням, яке може призвести до ускладнень, таких як гострий бронхіт, пневмонія, отит і т. д. Найефективнішим заходом профілактики є щеплення. Фахівці департаменту охорони здоров'я ВМР підкреслюють, що вакцинуватись проти грипу можуть як дорослі, так і діти віком від 6 місяців без протипоказань. Дітям віком до 9 років, яким раніше не робили щеплення від грипу та не було підтверджених випадків захворювання, рекомендується провести дві дози вакцини з інтервалом в один місяць.

Пріоритет для щеплення мають:

  • Медичні працівники;
  • Вагітні жінки;
  • Люди похилого віку;
  • Пацієнти із хронічними захворюваннями;
  • Вчителі, соціальні працівники та інші, що працюють у місцях масового скупчення людей.

Зараз у Вінниці імунізація від грипу здійснюється чотирикомпонентною вакциною "Джисі Флю", відзначають фахівці департаменту.

Також зазначається, що вакцинація не гарантує повного захисту від грипу, але значно полегшує перебіг захворювання.

Для отримання щеплення слід звернутися до одного з центрів первинної медико-санітарної допомоги міста у робочі дні з 09:00 до 17:30 годин.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також