Під час рейдової перевірки фахівці Державної екологічної інспекції зафіксували факт незаконної вирубки дерев у захисній лісовій смузі вздовж автомобільної дороги на території Барської територіальної громади. Загалом було знищено вісім дерев твердолистяних порід, що мають важливе природоохоронне значення.
Інспектори оглянули місце порушення, здійснили заміри пнів та перевірили наявність дозвільної документації через електронний сервіс lk.ukrforest.com. Як з’ясувалося, жодних дозволів на проведення рубки на цій ділянці не видавалося. За попередніми розрахунками, шкода, завдана довкіллю, становить 172 313,96 гривні.
Матеріали перевірки передано до правоохоронних органів, за фактом незаконної вирубки відкрито кримінальне провадження.
В екоінспекції наголошують: захисні лісосмуги належать до лісового фонду України, а будь-яка заготівля деревини можлива лише за наявності спеціального дозволу — лісорубного або лісового квитка відповідно до вимог Лісового кодексу України. За порушення законодавства передбачена адміністративна, цивільна або кримінальна відповідальність, включно зі штрафами та обов’язковим відшкодуванням збитків.