З початком повномасштабного вторгнення Юлія Харькова, Людмила Кувшинова, Ольга Матвійчук, Тетяна Мащиць і Анна Миленька з Вінниці об’єдналися, щоб готувати їжу для українських захисників. Згодом навколо них сформувалася справжня кулінарна команда, до якої долучилися й діти. Звичайні домашні кухні перетворилися на маленькі волонтерські виробництва зі значним обсягом приготованої їжі.
Асортимент страв чималий: борщі, голубці, квасоля з м’ясом тощо — усе пакується в спеціальні реторт-пакети. Такі пакети зберігають якість страв навіть у польових умовах: завдяки багатошаровій структурі з фольги та полімерів смак та аромат залишаються насиченими.
Діти теж активно допомагають: на благодійних ярмарках вони продають солодощі, а виручені кошти передають на закупівлю необхідних інгредієнтів — від борошна до м’яса.
Особливу гордість волонтерки відчувають від того, що змогли відреагувати на індивідуальний запит. Один із військових, який має цукровий діабет, звернувся з проханням приготувати для нього дієтичну, але смачну їжу. Жінки не розгубилися — проконсультувалися з лікарями та розробили спеціальне меню для інсулінозалежних. І це — ще один доказ, що для їхньої команди немає нічого неможливого.
Смак домашнього борщу на передовій — це не просто їжа, це частинка дому, турбота і віра в перемогу.