На Вінниччині священник самостійно розписує і оздоблює храм святих апостолів Петра та Павла
10:00 27.06.2022
282

У Хмільнику, що на Вінниччині, священник ПЦУ Іван Пукас самостійно розписує і оздоблює різьбленими виробами храм святих апостолів Петра та Павла. Будівлю церкви спроектував 2014 року та самостійно почав будівництво, - про це пише Суспільне Вінниця.

Іван Пукас - протоієрей благочинний Вінницько-Тульчинської єпархії Хмільницького району. На його рахунку уже дев'ять спроектованих та зведених храмів. Робить це в перервах між службами.

Священник також консультує громади, що робити тим, хто вирішив перейти до ПЦУ. При цьому ні художньої, ні юридичної освіти немає.

Храм в Хмільнику Іван Пукас розписує під куполом на висоті майже 10 метрів. Колись, каже, було страшно. Але тепер маневрує на риштуванні щоразу, як потрібно вмочити пензля у фарбу: однією рукою тримається за поручні, іншою наносить візерунок.

«До всього людина привчається, на Божу милість сподіваюся. Господь - Покрова моя, Спаситель мій, кого буду боятися. Треба знати, що він поруч!», - говорить Іван Пукас.

Храм, яким займається зараз, Іван Пукас розмальовує близько півтора року. Практично закінчив вівтарну частину. Оздоблює будівлю різьбою. Над однією з колон працює місяць: склеює три дошки і різьбить.

Наразі іконостас прикрашений друкованими літографіями. Згодом — триярусний буде оздоблений трьома десятками ікон. У вівтарі намальовані уже більшість із них.

Оздоблювати храм також допомагають прихожани. За словами дзвонаря Івана, священник захопив їх своєю творчістю. Сам вишив сорочку з жовто-блакитними та червоно-чорними прапорами.

«Маємо все українське підтримати. Тому що все починається з любові», - каже Іван.

Храм святих апостолів Петра та Павла у Хмільнику належить до ПЦУ. Його почали зводити 2015 року.

Автор: Валерія Драгоманова
Читайте також