У Вінниці відбувся фестиваль польової кухні
19:00 28.06.2021
287

Фестиваль польової кухні організували у Вінниці цьогоріч до Дня Конституції України.

Цього року фестиваль польової кухні, присвячений пам’яті Тараса Сича, відбувся вже вшосте. Минулого року проведення заходу скасували через карантинні обмеження.

У центральному парку ім. М. Леонтовича на Площі Водограю було влаштовано близько двадцяти «точок» для приготування страв. Готувались вони в чотирьох польових кухнях та на багатті. В якості польових кухарів - рятувальники та військові, представники спеціалізованих навчальних закладів, воїни-афганці, представники громадських організацій, волонтери. Частували всіх охочих, хто зробив благодійний внесок - придбав «фестивальну тарілку». 

За кошти, зібрані під час фестивалю будуть придбані медичні рюкзаки та інше необхідне обладнання для військових зони ООС.  

На території фестивальної локації було розміщено мінімузей АТО/ООС,  військова та спеціальна техніка, тематичні зони.

На сцені, виступали різні творчі колективи:

  • оркестр Міністерства з надзвичайних ситуацій;
  • оркестри військових частин;
  • ансамбль воїнів-афганців;
  • молоді виконавці МПМ. 

Нагадаємо, Фестиваль польової кухні присвячений пам’яті вінничанина Тараса Сича. Він народився 30 березня 1966 року у Вінниці. Був учасником Революції Гідності на київському Майданові, а згодом пішов на передову. Позаяк чоловік був ідейним пацифістом, до рук зброї не брав, натомість служив кухарем у батальйоні «Київська Русь». Загинув 13 лютого 2015 року під мінометним вогнем у «Дебальцевському котлі». Похований на Алеї Слави вінницького міського кладовища. У Тараса Сича залишились донька та онука.

До війни та подій на Майдані Тарас Степанович працював будівельником, у  вільний час безкоштовно ремонтував монастир. В батальйон Тарас Сич пішов з Майдану. Там він також годував людей. Коли формували «Київську Русь» з добровольців з Майдану, приїздив у військкомат брати направлення на  перекваліфікацію, бо був прикордонником за спеціальністю.  

Тарас Сич загинув під мінометним вогнем у «Дебальцевському котлі» 13 лютого 2015 року на 48 році життя, коли снаряд розніс кухарське шатро.

 

Читайте також