Вінниця в лідерах по витратах грошей на святкування Нового року
19:29 27.12.2021
744

Новий рік – особливе свято, зустрічати яке потрібно помпезно: з велетенськими ялинками, безліччю прикрас і розвішеними повсюди гірляндами. Приблизно так подумали щедрі українські мери та витратили по декілька мільйонів гривень.

На встановлення, а потім демонтаж ялинки у Центральному парку культури імені Леонтовича передбачено 2,2 млн.грн., на організацію новорічних свят — 2,4 млн.грн., придбання подарунків дітям — 2,4 млн.грн., на вітальні листівки міського голови «З Новим роком» — 29 тисяч гривень.

Загалом виходить майже сім мільйонів гривень.

Якщо розділити ці кошти на кожного жителя міста, отримаємо суму приблизно у 18 гривень.

Такі цифри наводить Рух ЧЕСНО, який проаналізував витрати на відзначення новорічно-різдвяних свят в обласних центрах країни.

Наше місто на третьому місці за цим показником.

Найбільшу суму з бюджету витратила Одеса 12,7 млн., грн.. У Запоріжжі розщедрилися на ялинку 10,5 млн.грн.

Найменше коштів на святкування виділили у Тернополі — 200 тисяч гривень, а також Львові, Полтаві та Івано-Франківську.

Київ передбачив у бюджеті міста на новорічно-різдвяні заходи п’ять мільйонів. У столиці святкування оплатили спонсори, які надали 25 млн.грн.

За інформацією Руху ЧЕСНО основними статтями витрат є монтаж ялинок, придбання прикрас та створення декорацій, подарунки дітям.

Ось який вигляд має сума витрат у розрахунку на одного жителя міст.

Нагадаємо, у нашому місті у нинішньому році створили ще й ковзанку та гірку для катання на санках зі штучним покриттям. Знаходяться вони безпосередньо біля головної ялинки.

Найбільш оригінальною можна назвати ялинку у наших сусідів з Житомира. Там прикрашають живе дерево, що росте у центрі міста. 

Джерело

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також