У жовтні, коли вода стає прохолоднішою, поведінка риб змінюється, і це впливає на їх клювання. Як повідомили у Вінницькому рибоохоронному патрулі, цей період характеризується підготовкою риб до зимівлі, що супроводжується накопиченням жирових запасів. Водночас підвищена прозорість води вимагає від рибалок особливого підходу до маскування.
Хижі риби
Щука, окунь та судак залишаються активними у цей період. Щука стає особливо агресивною і добре ловиться протягом дня. Окунь можна знайти як на мілководді, так і на глибших ділянках. Судак надає перевагу глибоким місцям водойм. Для спінінгової ловлі щуки рекомендується використовувати великі приманки, що нагадують ослаблену рибу, а судак найбільш активно клюватиме на джиг-приманки.
Мирна риба
Активність ляща поступово знижується, проте його ще можна спіймати на глибині. Карась та короп уповільнюють свою активність, але в теплі дні все ще можуть клювати. Плітка та густера продовжують активно ловитися на легкі снасті з використанням дрібної наживки. Цієї осені особливо гарний кльов плітки прогнозується на фідерні снасті з використанням мотиля як насадки.