Постійна комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів розглянула інформацію про ситуацію у Яришівському психоневрологічному будинку-інтернаті. Обговорили питання щодо смертності у цьому закладі та налагодженні відповідного медичного обслуговування.
Про це повідомляють офіційні джерела.
Начальниця Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Вінницькій області Наталя Квят розповіла, що з 27 лютого по 4 березня 2024 року у Яришівському психоневрологічному будинку-інтернаті було проведено перевірку, підставою для якої став лист Уповноважений Офісу Омбудсмена.
До перевірки долучили обласні департаменти охорони здоров’я та соціального захисту, Національну поліцію, Держспоживслужбу та інші установи.
![](https://ilikenews.com/sites/default/files/styles/ckeditor_no_watemark/public/inline-images/70c9d5b8ff28c3edf0371ae7ca314015.jpg?itok=FXb0oZsi)
На дату перевірки медичної ліцензії у заклада не було. Надання допомоги відбувалося завідуючим медичної частини без спеціалізації за лікувальним напрямом терапії. Дійсно не проводилися щорічні медичні огляди. Зрушення почалися у квітні. Але інформацію про усунення порушень заклад надає без підтверджуючих документів, описово. Ми вже проговорили з директором закладу, він зрозумів, які підтверджуючі документи потрібно надати. Тоді зможемо зняти порушення з контролю,– зазначила Наталя Квят.
Начальниця управління соціально-гуманітарної політики виконкому облради Людмила Грабович звернула увагу на те, що в інтернаті потрібно налагодити системні профогляди.
Має бути укладена угода не тільки з сімейним лікарем, а й з іншими лікарями, мають правильно відбуватися профілактичні огляди, – наголосила Людмила Грабович.
На засіданні комісії також звернули увагу керівництва департаменту соцполітики на налагодження тісної співпраці з департаментом охорони здоров’я та реабілітації.
На завершення засідання було вирішено, що департамент соціальної політики та департамент охорони здоров'я та реабілітації має розробити план проведення профілактичних оглядів у будинку-інтернату та в інших підвідомчих закладах.