Аграрії Вінниччини намолотили понад 2,5 млн тонн зерна
12:09 26.10.2025
255

На полях Вінницької області активно тривають осінньо-польові роботи — аграрії збирають урожай, готують ґрунт і проводять посів озимих культур. 

Повідомляє Вінницька обласна військова адміністрація.

За останній тиждень кукурудзу на зерно зібрано на 8 тис. га, соняшник — на 53 тис. га, а сою — майже на 28 тис. га. Загалом зернові та зернобобові зібрано з площі 448 тис. га, що дало понад 2,5 млн тонн зерна.

Кукурудза на зерно вже обмолочена на 14 тис. га, її середня врожайність становить 70,9 ц/га. Соняшник зібрано на 70% площ, намолочено понад 682 тис. тонн при урожайності 33,3 ц/га, що перевищує торішній показник. Сою зібрано майже на 125 тис. га (82% площ).

Триває і копання цукрових буряків — викопано 21 тис. га, або 48% від запланованого. Середня урожайність — 432 ц/га, що на 30 ц/га більше, ніж минулого року. За тиждень аграрії викопали ще 2,4 тис. га буряків.

Усі цукрові заводи області працюють у повному режимі: від початку сезону на переробку надійшло 810 тис. тонн цукросировини, з яких уже перероблено 780 тис. тонн та вироблено 110 тис. тонн цукру.

Посів озимих зернових виконано на 58% прогнозованих площ. Фахівці аграрного сектору зазначають, що за сприятливої погоди темпи польових робіт зростатимуть. Наявна техніка забезпечує можливість повністю виконати осінньо-польові роботи у встановлені строки.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також