Вінницькі рятувальники закінчили навчання в Польщі: поглиблення професійної майстерності та партнерство з польськими колегами
16:08 07.10.2023
256

Українські рятувальники з різних областей України, зокрема Вінницької, Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської, брали участь у комплексних навчаннях разом із польськими пожежними службами та Добровільними пожежними формуваннями. Ці навчання відбулися в період з 1 по 4 жовтня 2023 року у місті Валбжих Нижньосілезького воєводства Польщі.

Навчання включали в себе інтенсивну практичну підготовку рятувальників в різних сценаріях та умовах, включаючи денні та нічні дії при різних погодних умовах. Одним із головних аспектів навчань було відпрацювання дій при виникненні лісової пожежі, вибуху на шахті та аваріях на промислових об'єктах. Під час навчань також було залучено українських кінологів-рятувальників, які навчали своїх собак виконувати завдання в умовах небезпечних для людини зон.

Особливу увагу приділяли питанням підготовки та сертифікації пошукових собак, а також способам мотивації тварин для роботи в стресових умовах.

Ці навчання також стали основою для налагодження партнерства між українськими та польськими рятувальниками. Угода про наміри партнерства та спільної діяльності була підписана між Асоціацією пошуково-рятувальних робіт Добровільної пожежної охорони у місті Валжбих та рятувальниками з Вінницької, Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської областей. Це співробітництво передбачає обмін інформацією, досвідом та поглядами, а також спільну участь та реалізацію проєктів та програм для покращення ефективності рятувальних операцій та підготовки рятувальників.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також