Вінницький міський суд відправив під варту посадовицю ТЦК
18:44 27.03.2025
610

Вінницький міський суд 27 березня розглянув клопотання сторони обвинувачення про обрання запобіжного заходу особі, яка підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 426-1 КК України. Йдеться про перевищення службових повноважень військовою службовою особою – заступницею начальника Вінницького міського ТЦК Оксаною Янчак, яку підозрюють у побитті військовозобов’язаного.

Суд встановив, що підозрювана разом з іншими співробітниками завдала удару по голові потерпілому та почала душити його руками, змушуючи підписати необхідні документи.

Також підозрювана разом з колегами відібрала мобільний телефон потерпілого та намагалася його розблокувати.

Візит до установи призвів до того, що потерпілий отримав психологічні та фізичні травми, зокрема закриту черепно-мозкову травму та забої на різних частинах тіла.

Слідчий суддя врахував обґрунтованість пред'явленої підозри та наявність ризиків, які дають підстави вважати, що підозрювана може здійснювати дії, передбачені ст. 177 КПК України.

За результатами судового розгляду, суд задовольнив клопотання обвинувачення та застосував до підозрюваної запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб. Також підозрювана відсторонена від виконання обов'язків на займаній посаді.

Нагадаємо, 27 березня ДБР повідомило про підозру посадовиці Вінницького об'єднаного міського ТЦК та СП й її колишньому підлеглому через побиття військовозобов’язаного чоловіка. 

Згідно зі статтею 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, поки її вина не буде доведена в законному порядку і не встановлено обвинувальним вироком суду.

Слідчі дії тривають.

Довідково:
ч. 5 ст. 426-1 КК України – перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, що передбачає умисне вчинення дій, які явно виходять за межі наданих прав або повноважень і застосування нестатутних заходів впливу щодо підлеглого, а також перевищення дисциплінарної влади, якщо ці дії призвели до істотної шкоди. Застосування насильства щодо підлеглого з використанням зброї, що спричинило тяжкі наслідки, здійснене в умовах воєнного стану або бойової обстановки, карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.

 

Автор: Анна Макарчук
Читайте також